"נחת רוח"

מה מייחד את הבחירה לעבור תהליך בנחת רוח? 

אחלק את תשובתי לשני חלקים עיקריים בתקווה שיהיו ברורים ומספקים. 

חלק אחד הוא מה עושים בתהליך העבודה ב”נחת רוח”?חלק שני למי זה לא מתאים ? 

תשובה 

בנחת רוח ראשית מכוונים ליצירת אווירה של קדושה. המרחב שנוצר ביחד הוא מרחב שמבקש לזמן את הנפש דקדושה לבוא ולומר את עצמה. כל מה שמחייב מושג הקדושה מחייב את עבודת הנפש. ניקיון, ביגוד, התכוונות, נועם ,חיל ורעדה. אנחנו מאמינים שסוד תורת הסוד היא הנפש בכללותה. 

העבודה נעה בין המרחב של “הלב” לבין המרחב של “המוח”. בכל לבבך ובכל נפשך. אנחנו מביאים את החיים למרחב ההדרכתי ייעוצי על ידי הנחייה שלי, כשחוקי הנפש, תורת הנפש שבתורת הסוד קובעת לנו  גבולות ובתוכם יתמלאו ב”ה חיי הנפש והרוח שלנו. שאלות ,בקשות, שיתוף חוויות ,רצונות ויכולות . 

בשלב מסוים אני לוקח את ההוויה הנוצרת סביב “סיפור” מסויים וצולל או עולה למרחבים אחרים והופך את הבעייה, הקושי לשלי. זה המובן של ואהבת לרעך כמוך. אני ממש ממש מרגיש בכל הוויתי שהבעיה , הקושי , השאלה היא שלי והיא קריטית וחשובה מאין כמוה. אני עושה מדיטציות קבליות, מעיין בספרים הקדושים מתייעץ…. עד שאני חווה שהורדתי ב”ה את ההסתרה מהאירוע – ואז אני מתחיל להחזיר את החיפוש וההובלה לנועץ. אני כבר בטוח שיש מתנה לאותו/אותם נועצים  – ועכשיו הם/הוא/היא צריכים לגלות לבד את הדרך למטמון , ולהכיר בהשפעתו של המטמון והדרך.  

וכך חוזר התהליך על עצמו. 

במקרים שאין אני יכול להביא את הסיפור לעצמי, אני משתף את הנועץ ומציע לו לפנות למקום אחר ו/או שאני אומר שאני הולך להגיד משהו שהוא “תיאורטי”  ידע מתוך הספרים והתובנות אבל לא מתחברים אליי. 

אציין שאין בכך בהכרח פחיתות הבראתית. להיפך לא אחת הנועץ יעדיף ידע מרוחק על פני ידע קרוב. 

אני מבקש לומר באותיות קידוש לבנה. מדובר בתהליך מדהים, מרחיב, מרומם ומשמח גם בחלקיו קשים או המרים.  ניגון הוא ניגון – אם הוא ניגון אמיתי הוא מרגש. 

ברית העבודה המשותפת מתקיימת בעבודה עם קבוצה, משפחה ,זוג ויחיד.

למי זה לא מתאים?

מאמר על החוקים מופיע החוק הראשון , האירוע שהוא זרע חיי הנפש שלנו – בורא ונברא. חוק זה מחייב אמונה שיש בורא ,שהוא בחר בעם היהודי (נתן להם תורת אמת ותורת נפש שהיא האמת לאמיתה) והברית שלהם מחייבת לחיות הארץ ישראל.

מי שאינו מקבל את מערכת האקסיומות האלו לא יפיק מאומה במרכז  “בנחת רוח”.

“נחת רוח” הוא מרכז הדרכה, לימוד ויעוץ, בו אנחנו  לומדים ומתרגלים את עבודת הנפש האמיתית. נחת רוח כשמו כן הוא ,  מתמקד בקריאה נכונה של הנפש וזיהוי המחשבות, ההתנהגויות והמעשים אשר מעכבים ומונעים מאיתנו את חווית השלמות והבטחון לבחור. 

נחת רוח הוא מצב נפשי תודעתי בו אנו חשים סיפוק, מלאות ובטחון מספיקים כדי למקד את האנרגיות שלנו בעשיית נחת רוח לבורא ולסביבה שלנו, הן ברמת החומר , הידיעה, הרגש ובכל רמה אחרת. 

קראתי והתרשמתי – איך יוצרים קשר ומתחילים את העבודה?

א’: פרסמנו ימים ושעות שפשוט אפשר להגיע למקום על בסיס מקום פנוי. ממליצים להתקשר לפני כן. מגיעים, מצלצלים בפעמון, יושבים ומדברים. 

ניסיון של מעל 30 שנה בעבודה קלינית טיפולית ( צבאית קצין פסיכולוגיה בחיל האוויר, מרכזי טיפול פרטיים) וחינוכית ( 26 שנים מנהל מקצועי של שני בתי ספר לחינוך מיוחד נפשי)

לימדו אותי לפעמים פגישה אחת פותחת חסימה. לרוב צריך יותר. 

אפשר להגיע לבד, עם בת הזוג , חבר….כל אפשרות שתעזור לפעול באומץ ולהגיע.

ב’: קביעת פגישה זמן -ומקום אחרי שיחת טלפון קצרה וממוקדת. 

ג’: בקשה להצטרף לקבוצת למידה על בסיס הנושאים שפרסמנו באתר ובעיתונות. 

ד’: לימוד תורת הנפש – חינוך זה רוחניות בפועל. מיועד לכל מי שעוסק או רוצה לעסוק בעבודה החינוכית.

ה’: ייעוץ והדרכת אנשי טיפול המעוניינים בתהליך הדרכתי לימודי של תורת הנפש היהודית.

עלות

אני מבקש 400 ש”ח לשעה. ככל שיש יותר משתתפים העלות מתחלקת. נניח 4 משתתפים כל אחד ישלם 100 ש”ח. פגישה של חצי שעה לכן – 200 שח.

לפונים שמצבם הכלכלי אינו יכול להרשות תשלום כזה – יעבירו תלושים וכו + בקשה להנחה תוך זמן קצר תינתן תשובה.

הרצאה של שעה וחצי -1500 ש”ח.

  • מפגש בטלפון – אחרי העברת הסכום שסוכם לביט ( למשל מחליטים על חצי שעה , יועברו 200 ש”ח)
  • אותו כנ”ל בזום.

 

 ברוכים אתם

 

ברקוביץ יוסף

בנחת רוח