דרך ונתיב

בארצי זה דרך, ברוחני זה נתיב

 

המניע והמנוע של החיים הוא הרצון , המכונה בשפת הקבלה, לב. הרצון מתפתח ומשתנה  הוא מתחיל פחות או יותר  אצל התינוקות סביב תזונה ומגיע אצל מקובלים לרצונות רוחניים, לב שמבקש להיות מחובר לבורא. 

ישנם רצונות פשוטים ישנם מורכבים, ישנם משותפים וישנם אישיים ופרטיים. 

כל המורכבות של “הסיפור האנושי” הוא סיפור הרצון : לידתו, הבנתו, סיפוקו, דחייתו וכו’ הלאה.

את כל הרצונות נחלק לאלה הקשורים  ‘בדרכים’ וכאלה שקשורים  ‘לנתיבים’. 

כל הרצונות הארציים, הגשמיים ,הנפשיים – קנאה ,כבוד ותאווה, מושכלות ועוד… קשורים בחיפוש דרכים למילוי הרצון ,היצר לקבל עוד ועוד. 

לעומתם הרצון הרוחני , הנפשי הגבוה קשור לחיפוש נתיבים.

בין דרך לנתיב יש דמיון רק לצורך דיון הם שונים בתכלית.

על פי הזוהר דרך היא שביל ציבורי, מסלול המשמש את כל האנשים.

נתיב – הוא מסלול פרטי ,שביל שנסלל על ידי היחיד לשימושו האישי. זהו שביל נסתר בלי תמרורים וציוני דרך שהאדם חייב לגלות בעצמו ולצעוד בכוחות עצמו.

אנשים בעלי מודעות בסיסית יודעים להכיר את הרצונות המרובים  ויודעים פחות או יותר להבחין בין אלו שמבקשים דרך למימוש,לבין אלו ששום דרך לא מניעה או מנגנת להם על המיתר. רק חיפוש ויגיעה בעזרת – מורה, ספר, וחברה יקדמו אותם לשלמות.

תורת הנפש היהודית יודעת להרכיב לנו במדויק את שני הרצונות שלנו, את מערכת היחסים ביניהם, את חשיבותו של כל כוח  ואיך חיים נכון כשפועלים בנו בכל רגע שני רצונות מנוגדים – חומר ורוח, זמני וניצחי, שכל ומעל השכל, סוף ואין סוף.

המושג נתיבות מופיע במקרא פעמיים ,לעומת מושג דרך יותר פעמים. 

לפי תורת הסוד ישנם 32 נתיבות חכמה . 32 גימטריה לב.  דרך הנתיבות האלו מתקיימת השליטה האלוקית בבריאה.  כידוע מקום התגלות התודעה האלוקית בגוף הוא הלב. ברגע שהשפעת התודעה מופסקת הלב מפסיק לפעול = מוות. ז”א שהחיבור בין הגשמי לרוחני הוא בלב.

לעומת התודעה הגבוהה ,הנפש הגשמית לא מכירה ,מתנגדת לחוקי התודעה הגבוהים ואת תוצאות המאבק אנו מרגישים בגוף ובנפש הגשמית. חרדות, פחדים, מאבקים, ספקות, חשדנות , חזרתיות, קשיי שינה…..

יש לנו נפש גלויה ויש נפש פלאית ונסתרת – רק עבודה של שתיהן תקדם אותנו למצב שנוכל לראות את העתיד – איזה חכם הרואה את הנולד –

כשם שנוכל לראות את העבר – דע מאין באתה ולאן אתה הולך ולפני מי אתה אמור לתת דין וחשבון.

 

לכל דבר בעולם הגשמי יש בסיס ומקבילה רוחניים משלו ,שדרכם ניתן להעלות אותו. כך כשהאדם העלה באופן תודעתי חפץ כלשהו לעוצמתו הרוחנית הוא מוריד שפע לדבר שהעלה.

ייעוץ ,הדרכה וטיפול נפשי תפקיד אחד להם –להעלות את האדם לעוצמתו ולקבל את השפע האלוקי

זה מה שאנחנו ב”ה מבקשים לעשות במרכז “נחת רוח” בנתניה.שתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי יעניין אותך גם...

אני ואתה נשנה את העולם

אם אתם מעוניינים בליווי בדרך לנחת רוח אישית או מקצועית, מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם